Dołącz do Najlepszego
Miejsca Pracy w Polsce

Jesteśmy czołowym dostawcą usług IT, inżynierii i konsultingu. Szukamy ekspertów, którzy razem z nami będą tworzyć projekty informatyczne dla największych firm w Polsce i za granicą. Pracujemy w modelu partnerskim, gdzie podstawą jest wzajemny szacunek, zaufanie i zasada win-win.

Python Developer (praca zdalna)

Warszawa, Zdalna Numer referencyjny: 8435-20006857
Oferujemy
Stabilne zatrudnienie
Stabilne zatrudnienie i wybór preferowanej formy współpracy
Rozwój zawodowy w Centrach Kompetencyjnych ASTEK Polska
Elastyczne godziny pracy
Benefity pozapłacowe
Udział w wydarzeniach IT i budżet szkoleniowy
Cykliczne spotkania integracyjne
Pakiet relokacyjny
Stałe wsparcie opiekuna z ramienia ASTEK Polska

Opis stanowiska:

  • Projekt dotyczy rozwoju platformy do tworzenia transferów pomiędzy różnymi endpointami AWS S3, Aspera, Arvados. Aplikacja bazuje na serwisach, do których oddelegowywana jest poszczególna funkcjonalność (ok. 6 serwisów).
  • Kandydat powinien w stopniu zaawansowanym znać Pythona, bazy danych (zespół pracuje z MariaDB) włącznie z rozwiązywaniem problemów wydajnościowych i bezpieczeństwa. Potrzebna jest tu dodatkowa wiedza dookoła technologii webowych i devopsowych. W tym momencie następuje migracja do Kubernetesa i walidacja projektu pod względem trzymanych danych C3/C4.

Wymagania:

  • Znajomość zaawansowanych konceptów Pythona (oop, mro, metaklasy, multiprocessing z komunikacją (pool, map / imap), generatory)
  • Umiejętność debugowania aplikacji webowych, workerów (włącznie z debugowaniem na serwerze i z serwera)
  • Znajomość wzorców projektowych (factory method, singleton, adapter, facade, observer)
  • Znajomość baz danych (pisanie i utrzymanie zapytań zawierających transakcje, podzapytania, agregacje, paginacje; znajomość i umiejętność rozwiązywania problemów związanych z deadlockami, SQL injection; migracja bazy)
  • Znajomość Dockerów (dockerfile, optymalizacja budowania kontenerów, layers, multi-stage building, docker registry)
  • Znajomość Kubernetesa (wiedza nt. konfiguracji, workloads, configmap, kubectl)
  • Średniozaawansowana znajomość użytkowa Linuxa (start/stop serwisów, sudo, SSH/L, Git rebase / squash / merge / cherry-pick, nginx, curl, telnet, przeglądanie logów na serwerze)
  • Wiedza okołowebowa:
    • Azure AD i SAML, integracja z Flaskiem
    • REST API / Swagger / Postman / testy w Postmanie
    • Certyfikaty – CA, rodzaje kluczy, certificate chain, client-side certificates
    • Podłączanie domen i ich certyfikatów
  • Workflow Jenkins / Groovy i GitLab / pipelines (projekt przechodzi migrację)
  • Znajomość JavaScript, React.js + npm

Mile widziane:

  • Znajomość produktów AWS S3, Arvados, Aspera-shares, ROSS, Redis, Slurm, Kibana, Rancher, CyberArk, CyberArk Conjur
  • Znajomość Flask, requests, Gunicorn, PyMySQL, Boto3, Arvados SDK, marshmallows, Jinja2, Dramatiq
  • Umiejętność projektowania mikroserwisów + replikacji DB
  • Umiejętności miękkie (prezentacje dla klientów i PO, zbieranie wymagań i support użytkownika, rozdzielanie zadań na mniejsze, rozmowa z supportami)
  • Code review
  • Uczestnictwo w procesie walidacyjnym C3/C4
  • Umiejętność optymalizacji API / kodu pythonowego
  • Znajomość metodologii Kanban
Program rekomendacji
ASTEK Polska
Znasz osobę, która może być zainteresowana tym stanowiskiem? Poleć nam swojego znajomego lub znajomą i odbierz do 4000 zł bonusu!
Wyróżnienia i certyfikacje
Rzecznik Standardu EtykiGazele Biznesu 2020Global CompactISO27001ISO9001Diamenty ForbesASTEK Polska Przyjazna rekrutacja
Skontaktuj się z nami