Centrum Kompetencyjne Advanced Data Analytics – ASTEK Polska

Centrum Kompetencyjne Advanced Data Analytics (ADA) specjalizuje się w najbardziej poszukiwanych obecnie na rynku kompetencjach z obszarów: Cloud, Big Data i AI.

Nasz zespół pomaga organizacjom przeprowadzając bezproblemową migrację do chmury ich biznesu. W ramach procesu: identyfikujemy i ustalamy priorytety zachodzącej możliwości transformacji, oceniamy i poprawiamy gotowość organizacji do zmiany oraz rozwijamy strategię migracji do chmury.

Wiodącą technologią, w oparciu o którą pracujemy, jest AWS, będący liderem rynku przetwarzania w chmurze. Dzięki tego rodzaju Partnerstwu jesteśmy w stanie szybciej budować nasze umiejętności, rozwijać kompetencje oraz widoczność ASTEK Polska, przyciągając równocześnie nowe talenty i pozyskując możliwości biznesowe.

Nasz zespół składa się obecnie z 220 wykwalifikowanych specjalistów cloud computingu, wśród których 85% to osoby pełniące stanowiska na poziomie seniora. Naszym celem na 2023 rok jest osiągnięcie statusu największego Centrum Kompetencyjnego ASTEK Polska.

Rozwiązania cloud – usługi

 • Pracownik

  Optymalizacja rozwiązań ​chmurowych

 • Pracownik

  DevOps​

 • Pracownik

  MLOps​

 • Pracownik

  Data ​Engineering​

 • Pracownik

  Migracja do chmury​

 • Pracownik

  Data Science​

Dane w chmurze – korzyści dla biznesu

 • Maksymalizacja jakości przy zachowaniu optymalnej ceny

 • Ochrona informacji, systemów oraz przechowywanych w nich zasobów

 • Zapewnienie maksymalnej wydajności zasobów (instancje, bazy danych, pamięć)

 • Zapewnienie ciągłości działania systemu oraz jego przywrócenia po potencjalnej awarii

 • Stałe doskonalenie procesów oraz systemów monitorowania

Czym jest FinOps?

FinOps to skrót symbolizujący połączenie dziedzin: zarządzania finansami oraz podejścia DevOpsowego. Obejmuje on zbiór praktyk ułatwiających bieżącą kontrolę kosztów wykorzystania chmury przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalizacji korzyści na poziomie biznesowym. Przechowywanie danych w chmurze znacznie uprościło zarządzanie infrastrukturą IT oraz skróciło czas potrzebny np. na zamówienie nowych mocy obliczeniowych. Migracja do chmury zautomatyzowała i zoptymalizowała wiele procesów operacyjnych i biznesowych. Nowym wyzwaniem dla tego rodzaju rozwiązań staje się obecnie kontrola i optymalizacja kosztów chmury. FinOps to podejście, które pozwala na szybsze dostarczanie klientom rozwiązań cloud, eksperymentowanie z technologiami czy modelami biznesowymi, minimalizując poniesione na nie koszty. Pracując w oparciu o nie, dostarczamy klientom wartość dodaną do oferowanych rozwiązań.

Zarezerwuj darmową
konsultację z naszymi
ekspertami

Masz dodatkowe pytania? Chcesz otrzymać ofertę?
Zachęcamy do kontaktu!


  Informacja na temat przetwarzania danych osobowych.

  Sprawdź dostępne oferty pracy!

  Aplikuj lub poleć znajomego.

  Aplikuj do ASTEK Polska! Możesz też zarekomendować nam innego eksperta IT lub Inżynierii. Jeśli zatrudnimy polecaną przez Ciebie osobę, otrzymasz od nas do 7000 zł bonusu!

  Obrazek wyróżnijący