fbpx

Solidny partner w branży IT oraz Inżynierii

Firma

ASTEK Polska to założony w 2007 roku oddział międzynarodowej Grupy ASTEK specjalizujący się
w realizacji projektów informatycznych oraz outsourcingu kadry inżynieryjnej i IT.

 

Przenosimy na polski rynek sprawdzone rozwiązania z sektora IT oraz inżynierii, w oparciu o wieloletnie działanie Grupy ASTEK na arenie międzynarodowej. Dzięki doświadczeniu zbieranemu od 1988 roku z zakresu konsultingu IT oraz inżynierii oprogramowania zdobytemu w 18 krajach, stworzyliśmy wysoko wykwalifikowane zespoły ekspertów pracujące
w ramach Centrów Kompetencyjnych.

 

Nasi eksperci realizują z sukcesami projekty dla liderów z obszarów bankowości, ubezpieczeń, telekomunikacji,
high-tech, farmacji oraz logistyki w Polsce i za granicą.

Dołącz do nas Kariera
Zapytaj o ofertę Usługi

ASTEK Polska w liczbach

Działamy sprawnie oraz efektywnie, sukcesywnie powiększamy zespoły i przychody. Liczby co roku się zmieniają, ale najważniejszy fakt pozostaje bezsprzeczny – ASTEK rozwija się dynamicznie i bardzo prężnie.

15
lat
doświadczenia
+100
zadowolonych
klientów
6
oddziałów
w Polsce
110 000
specjalistów
w bazie
1500 konsultantów
i ekspertów IT oraz Inżynieryjnych
241,2 mln zł
obrotu
w 2021

Ewolucja i prognoza przychodów

(mln PLN netto)
18.4 mln
2014
35 mln
2015
52.7 mln
2016
67 mln
2017
91.6 mln
2018
124 mln
2019
162.3 mln
2020
241.2 mln
2021

Management

Poznaj ASTEK Polska Management Team

Dariusz Korek Managing Director

Dyrektor Zarządzający ASTEK Polska od 2013 roku. Manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołami, sprzedażą oraz przedsiębiorstwami. Doświadczenie zawodowe zdobywał w największych firmach w Polsce i we Francji. Doskonale rozumie biznes outsourcingu i realizację projektów informatycznych na każdym etapie - karierę zaczynał jako konsultant IT w Paryżu. Rzeczowy i konkretny, bardzo szybko znajduje rozwiązania. Darek wyznaje zasadę, że nie ma rzeczy niemożliwych, a odpowiednio dobrany zespół poradzi sobie absolutnie ze wszystkim. Magister ekonomii i absolwent Programu Copernic w Paryżu. Prywatnie miłośnik motocykli i nart.

Dariusz Brzoska Recruitment Director

Dariusz Brzoska

Od 2017 roku związany z ASTEK Polska. Jako Dyrektor HR kieruje pracą zespołu polskiego i International. Odpowiedzialny jest m in. za strategię Działu HR, politykę onboardingową, współpracę z zewnętrznymi dostawcami oraz wspiera działania employer brandingowe. Całkowicie przebudował i ustrukturalizował prace Działu HR, wprowadzając nową jakość i standardy. Darka cechuje doskonała organizacja pracy, wysoka kultura zarządzania i świetne umiejętności interpersonalne. W swojej pracy łączy zamiłowanie do Excela z budowaniem silnych relacji zespołowych. Prywatnie fan piłki nożnej, seriali i książek kryminalnych.

Jakub Mazur Sales Director – IT Services

Przez ostatnie 20 lat zdobywał doświadczenie w międzynarodowych korporacjach, zwiększając sprzedaż i podnosząc jakość usług u kluczowych klientów z sektorów: IT, Banking, Telco, Retail i Public. Praca w firmach o zróżnicowanych profilach działalności oraz z wielu branż pozwoliła Kubie zdobyć szeroką wiedzę zarówno w zarządzaniu sprzedażą, jak i rekrutacji pracowników. Swoje doświadczenia w zarządzaniu sprzedażą, zarzadzaniu produktem oraz realizacji projektów, Kuba wykorzystuje w pracy z kluczowymi klientami ASTEK Polska. Specjalizuje się w projektach rekrutacyjnych i outsourcingowych z obszaru IT, Telco & Finance. Prywatnie miłośnik kina niezależnego i pasjonat sztuki filmowej.

Piotr Pływaczewski Head of IT Delivery and Support

Piotr Pływaczewski

Od ponad 15 lat związany z branżą IT, zajmuje się zarządzaniem portfelem kompleksowych usług i projektów dla firm zarówno z sektora prywatnego jak i publicznego. Odpowiadając za Organizacje Delivery w Hewlett-Packard i Hewlett-Packard Enterprise, miał okazje tworzyć jedne z największych rozwiązań i systemów IT na polskim rynku, których używamy w codziennym życiu. W ASTEK odpowiada za strategię, rozwój oraz zarządzanie całym obszarem usług zaawansowanych. Absolwent makrokierunku (Informatyka, Elektronika, Telekomunikacja, Automatyka, Robotyka) na Politechnice Warszawskiej oraz Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Polskiej Akademii Nauk. Czas wolny poświęca swojej pasji, jaką jest naprawa i przywracanie do stanu świetności klasycznych aut.

Tomasz Ławiński Sales Director Engineering

Od ponad 10 lat związany z outsourcingiem usług inżynieryjnych w Polsce. Business Developer i Manager budujący zespoły i rozwijający sprzedaż w sektorze przemysłowym oraz IT. Tomek odpowiedzialny jest za rozwój obszaru inżynierii przemysłowej w Astek, kontynuując w ten sposób dorobek Intitek Polska, który stał się częścią ASTEK w 2021 roku. Prywatnie miłośnik podróży i maratonów pływackich.

Wartości firmy

Global Compact

Jesteśmy członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju. Zasady Global Compact ONZ, dotyczące praw człowieka, standardów pracy, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji są dla nas nadrzędnymi wartościami, którymi kierujemy się w naszej codziennej pracy. W celu wdrożenia praktyk współpracujemy z polskim biurem – United Nations Global Compact Network Poland.

Prawa człowieka

- Przestrzeganie i wspieranie ochrony międzynarodowo uznanych praw człowieka
- Eliminowanie wszelkich przypadków łamania praw człowieka przez firmę

Standardy pracy

- Popieranie wolności zrzeszania się i w praktyce uznawanie prawa do zbiorowych negocjacji
- Wspieranie eliminacji wszelkich form niewolnictwa i pracy przymusowej
- Przyczynianie się do faktycznego zniesienia pracy dzieci
- Przeciwdziałanie dyskryminacji w sferze zatrudnienia

Ochrona środowiska

- Wspieranie zapobiegawczego podejścia do problemów środowiska naturalnego
- Podejmowanie inicjatywy propagującej większą odpowiedzialność środowiskową
- Wspieranie rozwoju i upowszechnianie technologii przyjaznych środowisku

Przeciwdziałanie korupcji

- Przeciwdziałanie korupcji we wszystkich jej formach, w tym łapówkarstwu i wymuszeniom

Wyróżnienia i certyfikacje

Zdobyliśmy zaufanie naszych pracowników i klientów oraz branży.
Posiadamy certyfikację w zakresie norm ISO 9001:2015 Zarządzanie Jakością, ISO/IEC 27001:2013 Zarządzanie Bezpieczeństwem Informacji oraz ISO 14001 Zarządzanie Środowiskiem. W latach 2020-2021 w ramach badania Great Place to Work zdobyliśmy wyróżnienia: Great Place To Work, Najlepsze Miejsce Pracy w Polsce i Rzecznik Standardu Etyki, a w roku 2021 zdobyliśmy Diament Miesięcznika Forbes. Rokrocznie w latach 2015-2020 jesteśmy laureatami rankingu Gazele Biznesu dziennika „Puls Biznesu”. Współtworzymy inicjatywę United Nations Global Compact. Jesteśmy także członkiem Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

certificatecertificatecertificatecertificatecertificatecertificatecertificatecertificatecertificate